Zamknij

Pijany, z zakazem prowadzenia aut, wiózł dzieci. Grozi mu do 5 lat

Redakcja
16.01.2019 13:02
Pijany, z zakazem prowadzenia aut, wiózł dzieci. Grozi mu do 5 lat
fot. oldbunyip/shutterstock

Policjanci z Konina (Wielkopolskie) zatrzymali kierowcę osobowego auta, który pijany i z zakazem prowadzenia pojazdów przewoził swoje nieletnie córki. Mężczyźnie grozi pięcioletnie więzienie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował w środę rzecznik konińskiej policji podkomisarz Marcin Jankowski, mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek po południu.

Zobacz także

– Powodem, dla jakiego dzielnicowi zatrzymali pojazd do kontroli, był brak włączonych świateł mijania, a o tej porze jest już dość ciemno. 36-letni mieszkaniec Konina początkowo udawał, że nie widzi policjantów i próbował ich ominąć, ale jednak nie zdecydował się na ucieczkę – podał Jankowski.

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci sprawdzili przeszłość kierowcy. Okazało się, że wyrokiem sądu nie może on już do końca życia kierować wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Zobacz także

Dzieci i samochód zostały odebrane przez żonę mężczyzny. 36-latek trafił do konińskiej komendy.

Policja podała, że mężczyzna najprawdopodobniej wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i mimo sądowego zakazu.

RadioZET/PAP/JZ