Zamknij

Pijany wsiadł do auta. Chwilę później stracił 16 kategorii prawa jazdy

16.05.2019 10:05
Pijany wsiadł do auta. Chwilę później stracił 16 kategorii prawa jazdy
fot. Policja.pl

Pijany 64-latek wsiadł za kierownicę forda, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się ze stojącym przy wiejskiej drodze budynkiem gospodarczym. Policjanci odebrali 64-latkowi prawo jazdy, które miał we wszystkich możliwych kategoriach. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W środę po godzinie 15.00 policjanci otrzymali informację o wypadku, do którego doszło w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce. Jak ustalili śledczy, pijany 64-latek stracił kontrolę nad fordem, który uderzył w budynek gospodarczy.

Chwilę wcześniej inny kierujący musiał zjechać mu z drogi, aby uniknąć zderzenia. Po tym, jak 64-latek uderzył w budynek gospodarczy, świadek zdarzenia podbiegł do niego, aby sprawdzić, czy nic mu się nie stało. Wówczas poczuł zapach alkoholu. W konsekwencji zabrał mu kluczyki od auta.

32-131181
fot. Policja.pl

64-latek stracił prawo jazdy, które miał we wszystkich – 16 – możliwych kategoriach. Mieszkaniec gminy Bartoszyce odpowie za wykroczenie naruszenia przepisów ruchu drogowego i przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat i wysoka kara grzywny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dostał prawo jazdy. Po 49 minutach stracił dokument

RadioZET.pl/PAP