Zamknij

Pijany lekarz na dyżurze w szpitalu w Opocznie

Redakcja
25.05.2017 12:11
Pijany lekarz na dyżurze w szpitalu w Opocznie
fot. pexels.com

W Opocznie (woj. łódzkie) w ręce policji trafił lekarz pijany na dyżurze w szpitalu. Badanie alkomatem wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w znaleźli w szpitalu opróżnione butelki i puszki po piwie.

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi poinformowało komisariat policji w Opocznie, że jeden z lekarzy na oddziale miejscowego szpitala dziwnie się zachowuje. Pacjenci widzieli, jak co chwilę traci równowagę i wygląda, jakby był pijany.

Policjanci przyjechali na miejsce i przebadali lekarza alkomatem. – Został poddany badaniu trzeźwości. Okazało się, że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w szpitalu zabezpieczyli dokumentację medyczną, aby sprawdzić, czy mężczyzna podczas dyżuru przyjmował pacjentów i tym samym mógł narazić ich zdrowie, a nawet życie – powiedziała mł. insp. Joanna Kącka.

Alkohol na oddziale

Podczas przeszukania miejsca pracy 56-letniego lekarza policjanci znaleźli trzy butelki po alkoholu i dwie puszki po piwie. Mężczyzna został zwolniony do domu i dalsze postępowanie ma wykazać, czy swoim postępowaniem stwarzał zagrożenie dla pacjentów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz