Wypadek w Wielkopolsce: pijany pasażer zaciągnął hamulec ręczny w trakcie jazdy

Redakcja
21.03.2017 14:11
Wypadek w Wielkopolsce: pijany pasażer zaciągnął hamulec ręczny w trakcie jazdy
fot. szamotuly.policja.gov.pl

Do tragicznego wypadku doszło w Dusznikach (woj. wielkopolskie). Kobieta siedząca za kierownicą passata uderzyła w drzewo. Doprowadził do tego pijany pasażer, który nagle podczas jazdy zaciągnął hamulec ręczny. W aucie przebywało dziecko. 

Do zdarzenia przy ulicy Bukowskiej w Dusznikach zostali wezwani policjanci z komisariatu w Szamotułach w środę 15 marca przed południem.

Volksvagen passat wjechał w drzewo i uległ poważnemu zniszczeniu. W środku znajdowały się dwie osoby dorosłe i jedno dziecko. To właśnie maluch ucierpiał najbardziej.

Wstępnie udało się ustalić, że przyczyną wypadku było zaciągnięcie hamulca ręcznego przez pijanego 21-latka, który zajmował miejsce pasażera. 39-latka prowadząca auto została zmuszona do zjazdu na pobocze i uderzyła w drzewo. Kobieta była trzeźwa, zaś u mężczyzny stwierdzono 1 promil alkoholu we krwi.

Ranni zostali przewiezieni do szpitala. Najbardziej poszkodowana jest 3-letnia dziewczynka, która podróżowała samochodem bez specjalnego fotelika dziecięcego. Za jego brak w aucie kobieta może dostać grzywnę.

21-latek tłumaczył się z zaciągnięcia hamulca ręcznego, mówiąc, że kobieta jechała za szybko. Został doprowadzony do aresztu śledczego w celu wyjaśnienia sprawy. Postawiono mu zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do 3 lat więzienia.

RadioZET.pl/KM