Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oszuści nie mają już żadnej litości. Udawali lekarzy, żeby wyłudzić pieniądze od matki dziecka chorego na raka

27.07.2017 17:11
xxx wiadomosci

Policjanci z Piły (woj. wielkopolskie) zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić pieniądze od matki chorego na nowotwór dziecka.  Mężczyznom grozi ośmioletnie więzienie.

Oszuści nie mają już żadnej litości. Udawali lekarzy, żeby wyłudzić pieniądze od matki dziecka chorego na raka fot. Policja Piła

Jeden z mężczyzn podając się za lekarza, zaproponował konsultację u lekarzy specjalistów za granicą, która miała pomóc w uratowaniu dziecka. Oficer prasowy pilskiej policji podkom. Żaneta Kowalska poinformowała w czwartek, że do komisariatu zgłosiła się 36-letnia kobieta, matka 12-latki z nowotworem oka.

- Stan dziecka opisała jako bardzo ciężki. Powiedziała, że lekarze nie widzą szans na uratowanie oka - poinformowała Kowalska.

Kobieta powiedziała też, że skontaktował się z nią nieznany jej mężczyzna, który przedstawił się jako lekarz.

- Zaproponował swoją pomoc, która miała polegać na umówieniu konsultacji z lekarzami specjalistami za granicą. Koszt takich konsultacji miał wynieść 1 tys. zł. Kobieta miała jeszcze dopłacić 40 euro za przesyłkę i przygotować całą dokumentację medyczną swojej córki, dostarczając do rzekomego lekarza wraz z pieniędzmi - powiedziała podkom. Kowalska.

Policjanci nabrali podejrzeń co do tożsamości rzekomego lekarza. W nocy ze środy na czwartek zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku - w chwili przekazywania pieniędzy. Mieszkańcy województwa wielkopolskiego w wieku 33 i 42 lat trafili do policyjnego aresztu. Według wstępnych ustaleń policji, kobieta została namierzona przez oszustów, gdy w internecie szukała pomocy dla swojej córki.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń