Zamknij

Oszuści nie mają już żadnej litości. Udawali lekarzy, żeby wyłudzić pieniądze od matki dziecka chorego na raka

Redakcja
27.07.2017 17:11
Oszuści nie mają już żadnej litości. Udawali lekarzy, żeby wyłudzić pieniądze od matki dziecka chorego na raka
fot. Policja Piła

Policjanci z Piły (woj. wielkopolskie) zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić pieniądze od matki chorego na nowotwór dziecka.  Mężczyznom grozi ośmioletnie więzienie.

Jeden z mężczyzn podając się za lekarza, zaproponował konsultację u lekarzy specjalistów za granicą, która miała pomóc w uratowaniu dziecka. Oficer prasowy pilskiej policji podkom. Żaneta Kowalska poinformowała w czwartek, że do komisariatu zgłosiła się 36-letnia kobieta, matka 12-latki z nowotworem oka.

- Stan dziecka opisała jako bardzo ciężki. Powiedziała, że lekarze nie widzą szans na uratowanie oka - poinformowała Kowalska.

Kobieta powiedziała też, że skontaktował się z nią nieznany jej mężczyzna, który przedstawił się jako lekarz.

Zobacz także

- Zaproponował swoją pomoc, która miała polegać na umówieniu konsultacji z lekarzami specjalistami za granicą. Koszt takich konsultacji miał wynieść 1 tys. zł. Kobieta miała jeszcze dopłacić 40 euro za przesyłkę i przygotować całą dokumentację medyczną swojej córki, dostarczając do rzekomego lekarza wraz z pieniędzmi - powiedziała podkom. Kowalska.

Policjanci nabrali podejrzeń co do tożsamości rzekomego lekarza. W nocy ze środy na czwartek zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku - w chwili przekazywania pieniędzy. Mieszkańcy województwa wielkopolskiego w wieku 33 i 42 lat trafili do policyjnego aresztu. Według wstępnych ustaleń policji, kobieta została namierzona przez oszustów, gdy w internecie szukała pomocy dla swojej córki.

RadioZET.pl/pap/maal