Zamknij

Pomnik Jana Pawła II obrzucony jajkami. W 40. rocznicę wyboru

Redakcja
17.10.2018 13:54
Pomnik Jana Pawła II obrzucony jajkami. W 40. rocznicę wyboru
fot. pila.pl

W 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża nieznani sprawcy obrzucili jego pomnik jajkami. Do aktu wandalizmu doszło w Pile. „Przykre, ale za takich trzeba się modlić o nawrócenie” – napisano w poście na profilu parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny na Facebooku.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Wiadomo, że do aktu wandalizmu doszło w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Sprawę zgłosił na policję mieszkaniec Piły, który w godzinach wieczornych chciał złożyć pod pomnikiem kwiaty. Dostrzegł wówczas, że figura jest zanieczyszczona.

Zobacz także

– Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady – powiedziała portalowi zyciepily.pl podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Sprawę skomentowała także pilska parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny. „Dziś przypada 40 r. wyboru naszego Rodaka na Papieża. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar tak wielkiego Świętego.
Niestety dziś miał miejsce też niemiły incydent. Ktoś zanieczyścił pomnik Jana Pawła II obrzucając go jajkami. Przykre, ale za takich trzeba się modlić o nawrócenie” – napisano na Facebooku.

RadioZET.pl/zyciepily.pl/BM

C