Zamknij

Ciężarówka wjechała w budynek. Pod gruzami byli uwięzieni ludzie

25.11.2020 11:09
straż pożarna
fot. GERARD/REPORTER

W miejscowości Pilawa Dolna w województwie dolnośląskim ciężarówka wjechała w dom. Część dwukondygnacyjnego budynku ze sklepem zawaliła się, pod gruzami byli ludzie. Pomocy wymagał też kierowca ciężarówki. 

Zawaliła się ściana kamienicy w miejscowości Piława Dolna w powiecie dzierżoniowskim po tym, jak w budynek uderzyła ciężarówka. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do kolizji dwóch aut ciężarowych, następnie jedno z nich uderzyło w budynek - powiedział PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie kom. Marcin Ząbek.

W wyniku uderzenia zawaliła się frontowa ściana budynku. W jego dolnej kondygnacji znajdował się sklep, zaś na górze mieszkanie. - Trzy osoby znajdujące się w sklepie oraz jedna w mieszkaniu nie odniosły poważniejszych obrażeń. Do szpitala trafił kierowca ciężarówki - powiedział policjant.

Po godzinie 12 droga w miejscu wypadku była jeszcze nieprzejezdna, a straż przeszukiwała gruzowisko. W wyniku uderzenia ciężarówki w budynek doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej. Służby szybko zabezpieczyły tę awarię.

Zobacz także

RadioZET.pl/Remiza.pl

C