Zamknij

Pilna narada w siedzibie PiS. Chodzi o tzw. taśmy Kaczyńskiego?

Redakcja
05.02.2019 19:49
Pilna narada w siedzibie PiS. Chodzi o tzw. taśmy Kaczyńskiego?
fot. M.Luczniewski/REPORTER/East News

Pilne spotkanie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie przy Nowogrodzkiej.  To kolejne takie spotkanie w ciągu nieco ponad tygodnia. Jak informuje TVN24, w rozmowach uczestniczy ścisłe kierownictwo partii, prawdopodobnie także prezes Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Spotkanie przy Nowogrodzkiej zaczęło się po południu. Jak podaje TVN24,  około 14:00 pojawili się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Przed 16:00 pojawili się kolejni ministrowie: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury), Mariusz Błaszczak (szef MON) i Joachim Brudziński (szef MSWiA). Przyjechali też marszałek i wicemarszałek Sejmu – Marek Kuchciński i Ryszard Terlecki.

Po 16:00 na miejsce mieli przybyć też Antoni Macierewicz (były szef MON), premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Narada po ujawnieniu taśm?

Nie wiadomo, czy spotkanie ma związek z ujawnionymi we wtorek przez „Gazetę Wyborczą” kolejnymi tzw. taśmami Kaczyńskiego, ale podobna narada w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości miała miejsce na dzień przed ujawnieniem przez gazetę pierwszych nagrań z udziałem prezesa PiS, co zapowiadał wówczas na Twitterze m.in. Roman Giertych.

Zobacz także

Przypomnijmy, pierwsza ujawniona przez „GW” rozmowa (m.in. Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem) dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch 190-metrowych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Budowa - jak podawała gazeta - miała być sfinansowana z kredytu udzielonego przez bank Pekao SA w wysokości do 300 mln euro (1,3 mld zł). W biurowcu miałyby się mieścić m.in. apartamenty, hotel i siedziba fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

Ujawnione tydzień później nagrania to zapis rozmowy Birgfellnera z Kazimierzem Kujdą, szefem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Zobacz także

„Gazeta Wyborcza” napisała m.in., że „Kazimierz Kujda, mimo że nie jest prezesem Srebrnej, prowadzi w imieniu tej spółki negocjacje, obiecuje pomoc i deklaruje wsparcie żony”. „Rozmowy o prywatnym biznesie odbywają się w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Kujda prowadzi je, stojąc na czele tego urzędu” - czytamy w dzienniku.

RadioZET.pl/TVN24/PAP/JŚ