Zamknij

Piorun trafił w samolot WizzAir lecący z Warszawy do Brukseli. Pilot zawrócił

Redakcja
25.04.2017 22:32
Piorun trafił w samolot WizzAir lecący z Warszawy do Brukseli. Pilot zawrócił
fot. Youtube

Chwile grozy przeżyli pasażerowie samolotu lecącego z Warszawy do Brukseli. W maszynę trafił piorun i pilot zdecydował o powrocie na Lotnisko Chopina. Na pokładzie było 220 pasażerów.

We wtorek o godz. 18.30 samolot węgierskich linii WizzAir z 220 pasażerami na pokładzie wyruszył do stolicy Belgii. W momencie startu przez Warszawę przeszła burza. – W maszynę uderzył piorun. Z tego powodu, po przebyciu około 80 mil, musiała zawrócić do warszawskiego portu – komentowały służby na Okęciu.

Zobacz także

Wszyscy pasażerowie Airbusa A321 po bezpiecznym wylądowaniu wrócili na terminal Lotniska Chopina, gdzie czekali na dalsze informacje na temat ich podróży. Jak informuje portal MetroWarszawa, kolejny lot WizzAir do Brukseli ma odbyć się następnego dnia o tej samej porze, jednak jest za mało wolnych miejsc, aby wszyscy z wtorkowego lotu się zmieścili. Przedstawiciel węgierskiego przewoźnika miał skontaktować się z pasażerami, aby uzgodnić warunki, na jakich polecą do Brukseli. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało.

RadioZET.pl/MetroWarszawa/strz