Zamknij

Piorun uderzył w dom w Łobżenicy. Dach zajął się ogniem

13.06.2019 19:19
Piorun uderzył w dom w Łobżenicy. Dach zajął się ogniem
fot. GERARD/REPORTER

Piorun uderzył w dom wielorodzinny w Łobżenicy (Wielkopolskie). Na dachu wybuchł pożar. Przed przybyciem pierwszych zastępów z budynku ewakuowało się 6 osób, w tym dwoje dzieci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas burzy, która przeszła w czwartek przez północną Wielkopolskę, piorun uderzył w dom wielorodzinny w Łobżenicy.

Działania na miejscu prowadziło dziewięć zastępów straży. Co najważniejsze, nie ma osób poszkodowanych. Jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów z budynku ewakuowało się sześć osób, w tym dwoje dzieci

mł. bryg. Zbigniew Szukajło z Komendy Powiatowej PSP w Pile

Jak dodał, "od uderzenia piorunu w maszt zapaliła się instalacja elektryczna w budynku. Wybuchł pożar. Nadpalona została konstrukcja drewniana dachu i poddasza". - Działania były bardzo utrudnione ze względu na duże zadymienie i ciężko było zlokalizować źródło pożaru – podkreślił.

Piorun uderzył w dom wielorodzinny

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w czwartek ostrzeżenie przed bardzo silnym wiatrem, burzami i gradem oraz możliwymi przerwami w dostawach prądu.
Alert dotyczy 12 województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, częściowo pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Mieszkańcy tych regionów otrzymali SMS z ostrzeżeniem RCB.

Zobacz także

Na terenach, których dotyczy alert, mogą wystąpić burze. Ma spaść od 30 mm do 40 mm deszczu, lokalnie do 50 mm na metr kwadratowy. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 115 km/h. Miejscami może spaść grad.
Alert obowiązuje od czwartkowego popołudnia do godz. 6. rano w piątek.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP