Zamknij

Pioruny uderzyły w turystów na Giewoncie. TOPR: nie żyje kilka osób

22.08.2019 14:38
Pioruny uderzyły w turystów na Giewoncie. TOPR: nie żyje kilka osób
fot. MARCIN JOZEFOWICZ/REPORTER

O zdarzeniu poinformowała „Gazeta Krakowska” i „Tygodnik Podhalański”. W czwartek piorun uderzył w grupę turystów, którzy znajdowali się na szczycie Giewontu. Według najnowszych informacji kilka osób zginęło, a kilkanaście jest rannych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na miejscu trwa akcja ratunkowa Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nad Tatrami przeszła bardzo gwałtowna, potężna burza z piorunami.

Zobacz także

Jak na początku informowała „Gazeta Krakowska”, po wyładowaniu atmosferycznym obrażenia odniosło pięć osób, które znajdowały się na szczycie Giewontu. Ranne jest małe dziecko, które obecnie jest reanimowane. Jego reanimacja przeprowadzana jest w deszczu, na szczycie góry.

Nie żyje pięć osób, kilkanaście jest rannych

Zobacz także

Nad Tatrami rozpętała się burza z piorunami. Niestety, ze względu na panujące warunki pogodowe TOPR wcześniej nie mógł użyć śmigłowca. Według najnowszych informacji, które podały służby, rannych jest o wiele więcej. Kilka osób zginęło.

Zobacz także

– Jest kilka ofiar śmiertelnych, kilkanaście osób zostało rannych w wyniku burz, które przeszły nad Tatrami – przekazali pracownicy TOPR.

 

RadioZET.pl/Tygodnik Podhalański/Gazeta Krakowska/onet.pl