Zamknij

Pioruny uderzyły w Tatrach. Nie żyje 12-letnie dziecko

22.08.2019 17:14
Pioruny uderzyły w Tatrach. Nie żyje 12-letnie dziecko
fot. Piotr Korczak/REPORTER

Jak przekazała w rozmowie z TVN24 Joanna Sieradzka, rzeczniczka prasowa Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego,  w wyniku uderzeń piorunów w Tatrach zmarło 12-letnie dziecko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jedną z ofiar śmiertelnych jest chłopiec.

Zobacz także

Rzeczniczka krakowskiego pogotowia poinformowała również, że - wg danych pogotowia – 25 osób jest poszkodowanych, w tym 7 z nich wciąż znajduje się na terenie schroniska w górach i nie wiadomo, w jakim są stanie.

Zobacz także

Jak wcześniej podawało TOPR,  w wyniku wyładowań atmosferycznych śmierć poniosły 3 osoby.

TOPR i GOPR koncentrują swoje działania w Tatrach

W związku z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi w Tatrach i szczególnie dużą ilością działań ratowniczych prowadzonych w jednym czasie 21 ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR wesprze prowadzone tam działania ratownicze - podała w czwartek po południu GP GOPR.

Zobacz także

Jak poinformowano, obecnie ratownicy GP GOPR wspierają ratowników TOPR w prowadzonych i kierowanych przez TOPR działaniach. GOPR w związku z sytuacją poprosił także turystów o rozważne dobieranie celów górskich wycieczek i zwracanie szczególnej uwagi na komunikaty pogodowe.

Zobacz także

Kilkanaście osób zostało rażonych przez piorun w różnych miejscach w Tatrach. Trzy osoby poniosły śmierć.

W związku z tą sytuacją do Zakopanego w czwartek po południu udaje się wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Jak poinformowała PAP Joanna Paździo z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, tam też odbędzie się sztab kryzysowy.

Ranni są transportowani śmigłowcem TOPR na lądowisko w Zakopanem, skąd są przewożeni karetkami do tutejszego szpitala bądź trafiają na pokład śmigłowców LPR i są przewożeni do innych szpitali.

Na miejsce tragedii udaje się premier

W związku z trudną sytuacją w Tatrach premier Mateusz Morawiecki uda się na południe Polski – przekazał rzecznik rządu.

RadioZET.pl/TVN24/PAP