Zamknij

Piotr Duda ponownie szefem "Solidarności". Był jedynym kandydatem

Redakcja
25.10.2018 18:15
Piotr Duda ponownie szefem "Solidarności". Był jedynym kandydatem
fot. PAP

Piotr Duda pozostanie przewodniczącym Solidarności. Na kolejną kadencję wybrali go w czwartek uczestnicy odbywającego się w Częstochowie XXIX Krajowego Zjazdu Delegatów. Dotychczasowy szef związku nie miał kontrkandydatów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Będzie to już trzecia kadencja Dudy, który jest szefem Komisji Krajowej Solidarności od ośmiu lat. Jego kandydaturę w tegorocznych wyborach zgłosił szef śląsko-dąbrowskich struktur związku Dominik Kolorz.

W tajnym głosowaniu Dudę poparło 248 z 267 głosujących delegatów. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy zjazdu skandowali "Piotrek Duda!", odśpiewali też przewodniczącemu "Sto lat". "Jestem bardzo wzruszony" - powiedział Duda.

Listę kandydatów na szefa związku zamknięto około godz. 16.15. Dudę zgłosił szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Podobnie jak przed czterema laty ubiegający się o reelekcję przewodniczący nie ma konkurenta. Stoi na czele Solidarności od 8 lat.

Zobacz także

W Częstochowie obraduje w czwartek krajowy zjazd Solidarności, który m.in. wybiera władze związku na kolejną kadencję, przyjmie program działania i rozpatrzy propozycje zmian w statucie związku.

Krajowy Zjazd Delegatów Solidarności to najwyższa władza związku skupiającego blisko 700 tys. członków. Zjazd nie tylko wybiera i rozlicza z wykonania zadań przewodniczącego oraz komisję krajową, ale też przyjmuje najważniejszy dokument – uchwałę programową. Decyzję o organizacji obecnego zjazdu w Częstochowie związkowcy podjęli podczas ubiegłorocznych obrad w Wieliczce.

RadioZET.pl/PAP/BM