Piotr Gliński o festiwalu Opole 2017: Problem leży po stronie prezydenta miasta

Redakcja
24.05.2017 11:31
Piotr Gliński o festiwalu Opole 2017: Problem leży po stronie prezydenta miasta
fot. PAP

Minister kultury Piotr Gliński twierdzi, że problem z organizacją festiwalu w Opolu został spowodowany przez prezydenta Opola. Zdaniem ministra „komuś zależało na tym, by zrobić z tego kolejny front walki politycznej i wciągnąć w to rzeczywistość, która z polityką nie ma nic wspólnego”.

 W środę (24. maja) w sejmie wicepremier i minister kultury odniósł się do problemów z organizacją festiwalu Opole 2017. – Problem został spowodowany decyzją prezydenta miasta Opole, który nie wpuścił najpierw ekip produkcyjnych Telewizji Polskiej na teren amfiteatru, a następnie zerwał porozumienie z Telewizją Polską. Festiwal był w sposób taki jak zawsze od 54 lat przygotowywany przez TVP – mówił Gliński.

Polityczna awantura

Wicepremier twierdzi, że komuś zależało na tym, aby z kłopotów związanych z festiwalem stworzyć front do walki z obecnym rządem. Zdaniem Glińskiego awantura została wciągnięta w rzeczywistość, która z polityką nie ma nic wspólnego, czyli polską piosenkę i środowisko polskich artystów, którzy w politykę się nie angażują.

Zobacz także

Po tym, jak prezydent Opola wypowiedział umowę Telewizji Polskiej, prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w innym mieście. Kurski również powiedział, że TVP wystąpi z pozwem o wielomilionowe odszkodowanie do władz Opola.

 

RadioZET.pl/PAP/strz