"Najmłodszy polski milioner" trafił do aresztu

Redakcja
10.03.2017 17:36
Piotr K.
fot. Twitter/TVN Warszawa

Zatrzymany w grudniu 2016 roku w Austrii 24-letni Piotr K., poszukiwany za oszustwa w związku z działalnością gospodarczą, został przetransportowany do aresztu śledczego w Nowym Sączu 

Warszawska Prokuratura Regionalna poinformowała, że zostanie on następnie przewieziony do Warszawy, a w prokuraturze będą z jego udziałem wykonywane "czynności procesowe". Jest to możliwe dzięki decyzji austriackiego sądu, który zgodził się na ekstradycję podejrzanego do Polski. 

Grozi mu więzienie

PR prowadzi śledztwo przeciwko K., dotyczące oszustwa i wprowadzenia do obrotu kosmetyków bez zezwolenia oraz środków farmaceutycznych. Takie zarzuty Piotr K. usłyszał już wcześniej.

To przestępstwa z Prawa Farmaceutycznego (reklamowanie bez uprawnień produktów leczniczych i przechowywanie oraz wprowadzanie do obrotu produktu leczniczego bez pozwolenia), a także ustawy o kosmetykach (wprowadzanie do obrotu kosmetyku wbrew zakazom ustawowym). Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany w Wigilię

"Najmłodszy polski milioner", jak nazywały go niektóre media, był poszukiwany od ponad roku. W 2016 r. wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Miejsce pobytu K. ustalili policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z Wydziałem Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Zebrane informacje przekazali austriackim policjantom, którzy zatrzymali mężczyznę w Wigilię zeszłego roku na terenie Austrii.

24-latek przedstawiał się jako właściciel kliniki medycyny estetycznej. Przekonywał, że zaczął oszczędzać już w wieku 13 lat m.in. dzięki tłumaczeniom z angielskiego, sprzątaniu stajni, hodowaniu świerszczy i pracy w Danii w ogrodach. 

RadioZET.pl/PAP/MP