Zamknij

Dyrektor muzyczny Trójki złożył wypowiedzenie. "Nie mogę tego zaakceptować"

19.05.2020 20:37
Dyrektor muzyczny Trójki złożył wypowiedzenie. "Nie mogę tego zaakceptować"
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Trójka. Cenzura Listy Przebojów w Polskim Radiu sprawiła, że wieloletnią pracę w rozgłośni porzuciło wielu znanych dziennikarzy. Z radiowej Trójki odszedł m.in. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona i Marcin Kydryński. Jak się okazuje, "na wypowiedzeniu" jest również dyrektor muzyczny Programu Trzeciego Polskiego Radia, Piotr Metz.

Trójka - cenzura Listy Przebojów odbiła się szerokim echem. Teraz z Programu Trzeciego Polskiego Radia postanowił odejść jego dyrektor muzyczny Piotr Metz. Ogłosił to w filmie, opublikowanym we wtorek na profilu na Facebooku Moniki Olejnik.

Odnalazł się słynny nocny SMS w sprawie Kazika. W Trójce coraz bardziej pusto! Z Piotrkiem Metzem wspominam moją dawną Trójkę. Odważną, silną i dla wolnosści ważną!

- napisała Monika Olejnik.

powiedział, że jest dyrektorem muzycznym Trójki "na wypowiedzeniu".

Uznałem, że nie mogę zaakceptować sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowania ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio

- powiedział Metz.

Metz pytany przez Monikę Olejnik, "czy się wściekł i odszedł" odparł, że "jest generalnie bardzo spokojny".

Zobacz także

Więc nie wiem, czy się wściekłem, ale najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę zaakceptować i sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowania ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio, no i takich SMS-ów jak ten, który dostałem

 - powiedział, pokazując wiadomość od dyrektora i redaktora naczelnego radiowej Trójki Tomasza Kowalczewskiego.

Zobacz także

W SMS-ie tym Kowalczewski napisał "Piotrze, dopilnuj aby piosenka, o której rozmawialiśmy nie była na antenie".

W dodatku Kazik wycofał tę piosenkę teraz z naszej Listy Przebojów

- przypomniał Metz.

Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta, dla mnie był bardzo ważny, a nawet powiedziałbym fundamentalny

- podkreślił.

Cenzura w radiowej Trójce

Podczas piątkowego notowania "Listy Przebojów" programu Trzeciego pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", nawiązująca do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego 10 kwietnia na Powązkach w czasie, gdy cmentarz był zamknięty z powodu epidemii koronawirusa. Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki LP3, a głosowanie zostało unieważnione. Dyrektor programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski podał, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy.

Zobacz także

Z Trójki  odszedł prowadzący listę od 1982 r. Marek Niedźwiecki - jak napisał - "w związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat". Ze stacją pożegnali się także Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska. Zakończenie współpracy z Trójką zapowiedzieli też artyści, m.in. Tomasz Organek, Muniek Staszczyk, Katarzyna Nosowska i Daria Zawiałow. Z kolei Dawid Podsiadło nie chce, aby Trójka grała jego utwory, podobnie jak wytwórnia Mystic, która wydaje w Polsce m.in. Deep Purple i Nicka Cave'a.

Zobacz także

Obecni i byli dziennikarze oraz pracownicy radiowej Trójki w niedzielę po południu zebrali się na proteście przy siedzibie swojej stacji, udzielając wsparcia m.in. Niedźwieckiemu. Protest opublikowali również w mediach społecznościowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Facebook