Zamknij

Misiło wyrzucony z Nowoczesnej. Jest decyzja partii

Redakcja
30.11.2018 14:18
Misiło wyrzucony z Nowoczesnej. Jest decyzja partii
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

Decyzją zarządu krajowego Nowoczesnej poseł Piotr Misiło został w piątek wykluczony z partii – poinformował sekretarz generalny ugrupowania Adam Szłapka.

Piotr Misiło skomentował decyzję kolegów i koleżanek z partii w „Onet Rano”. Odniósł się przede wszystkim do tego, że głosowanie w sprawie wykluczenia przeprowadzono za pomocą sms-ów. O ostatecznym rozrachunku miał początkowo zadecydować sąd koleżeński.

Zobacz także

Szefowa partii – Katarzyna Lubnauer – poinformowała o zawieszeniu polityka w prawach członka partii 26 listopada, za pośrednictwem Twittera.

– Pomyślałem sobie, że nie taką partię zakładałem z Ryszardem Petru – komentował w rozmowie z Onetem były poseł Nowoczesnej. Jak dodał, jest to „trochę rechot historii, że dzieje się to poprzez głosowanie SMS, przez zarząd, a nie sąd koleżeński”. Zapowiedział jednak dalszą współpracę w ramach Koalicji Obywatelskiej.

„Klub nie idzie w dobrą stronę”

Misiło zarzucił Lubnauer między innymi to, że o jego wykluczeniu zadecydowało wytknięcie błędu szefowej ugrupowania.

Zobacz także

– Ja udzieliłem jednego wywiadu dla „Rzeczpospolitej”, w którym bardzo precyzyjnie powiedziałem, że sprawa Śląska nie może pozostać nieruszona. Że ktoś, kto podjął tę decyzję, musi ponieść odpowiedzialność – mówił w „Onet Rano”.

Zobacz także

 Jak stwierdził, „jeżeli ja wytykam błąd Lubnauer, a ona wyrzuca mnie z partii, to ja się na coś takiego nie zgadzam”. Dodał również, że niski wynik w sondażach oraz „porażka na Śląsku” świadczą o tym, że „klub nie idzie w dobrą stronę”.

RadioZET/PAP/onet.pl/JZ