Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Misiło zawieszony przez władze Nowoczesnej. Poseł odpowiedział: nie dokazuj Kasia, nie dokazuj

Redakcja
26.11.2018 11:14
Misiło
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

– Zgodnie z decyzją zarządu zawieszam posła Piotra Misiłę w Nowoczesnej; składam wniosek do Sądu Koleżeńskiego o usunięcie go z partii – poinformowała w poniedziałek szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Jak oceniła, Misiło „niszczy Koalicję Obywatelską przez swoje osobiste ambicje”. Sam zainteresowany odniósł się już do całej sytuacji. 

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Misiło w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania „Rzeczpospolitej” ocenił m.in., że Lubnauer jako szefowej partii zabrakło doświadczenia. – Widać to na każdym kroku. Nie zarządzała nigdy dużymi zespołami ludzi. Nie uczestniczyła w wielopoziomowych, trudnych procesach. Katarzyna się uczy. Mam nadzieję, że zdąży się nauczyć, zanim będzie za późno – powiedział.

Zobacz także

Jego zdaniem Nowoczesna znalazła się w kryzysie. „Odeszliśmy od postulatów liberalnych, wspierających przedsiębiorców, progospodarczych” – wskazywał. Na pytanie, czy w Nowoczesnej jest niezadowolenie z rządów Lubnauer, odparł: „Tak, ale to naturalne”.

– Wynik Koalicji Obywatelskiej nie jest zły, ale Nowoczesna nie ma ani jednego przedstawiciela w zarządach sejmików. To absolutna porażka negocjacyjna. Coś poszło źle. Rozmawiamy o tym z Katarzyną – mówił.

W poniedziałek Lubnauer poinformowała na Twitterze, że poseł Misiło został zawieszony i że jednocześnie złożyła wniosek o usunięcie go z Nowoczesnej. „Piotr Misiło niszczy KO przez swoje osobiste ambicje. Zgodnie z decyzją Zarządu zawieszam go w .N i składam wniosek do Sądu Koleżeńskiego o usunięcie go z partii. Koalicję, która odsunie PiS od władzy, można budować tylko na zaufaniu i współpracy” – napisała.

Misiło komentuje

Sam Misiło ustosunkował się już do sprawy. Na Twitterze skomentował decyzję Lubnauer, parafrazując przy tym słynny przebój Marka Grechuty:

„Nie dokazuj, Kasia nie dokazuj, Przecież nie jest z ciebie znowu taki cud. Moje osobiste ambicje zawiesiłem przed rokiem, popierając Ciebie na przewodniczącą @Nowoczesna Nie zdałaś @KLubnauer egzaminu. W demokratycznej partii, zawieszać za krytykę sekretarza? Rechot historii” – napisał. 

RadioZET.pl/PAP/MP

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce