Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piotr Pawłowski nie żyje. Prezes Fundacji Integracja miał 52 lata

08.10.2018 12:10
xxx wiadomosci

Zmarł Piotr Pawłowski. Prezes Fundacji Integracja miał 52 lata. Pawłowski od ponad 25 lat aktywnie działał na rzecz osób niepełnosprawnych.

Piotr Pawłowski fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na stronie internetowej Integracji zaznaczono, że Piotr Pawłowski (ur. 1966 r.) mieszkał i pracował w Warszawie. „Od ponad 25 lat był aktywnym dziennikarzem, działaczem społecznym, pracującym na rzecz likwidacji barier architektonicznych, cyfrowych, społecznych i prawnych. Był ambasadorem przemian społecznych w naszym kraju. Twórcą i prezesem Fundacji Integracja i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji” – podkreślono.

Kim był Piotr Pawłowski? 

Pawłowski był absolwentem Instytutu Studiów nad Rodziną Uniwersytetu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Podyplomowego Studium Etyki i Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Był doktorantem Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.

Za swoje działania Pawłowski został uhonorowany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego, Medalem Rzecznika Praw Obywatelskich, Medalem Rzecznika Praw Dziecka.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń