Zamknij

Śmierć Piotra Pawłowskiego. „Sekcja zwłok może potwierdzać wersję rodziny”

Redakcja
15.10.2018 12:00
Piotr Pawłowski
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Sekcja zwłok Piotra Pawłowskiego, zmarłego przed kilkoma dniami prezesa fundacji Integracja, może potwierdzać wersję rodziny. Wykazała „obustronny obrzęk mózgu” spowodowany niedotlenieniem. Żona Pawłowskiego zarzuca ratownikom medycznym i lekarzom, że dopuścili się błędu medycznego. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prokuratura ma zamiar zlecić kolejne szczegółowe badania – histopatologiczne, aby ostatecznie dowiedzieć się, czy niedotlenienie mózgu było bezpośrednią przyczyną śmierci Pawłowskiego.

Prokuratura zwróciła się do sądu o zwolnienie z tajemnicy lekarskiej wszystkich, którzy zajmowali się pacjentem. Chodzi o przesłuchanie co najmniej 5 lekarzy. Śledztwo przejął od Prokuratury Rejonowej specjalny wydział do spraw błędów lekarskich Prokuratury Regionalnej. Rodzina ma nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona.

Według żony Pawłowskiego akcja ratownicza prowadzona w domu Pawłowskiego i na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym była nieprofesjonalna i nieudolna. Pawłowski został zaintubowany dopiero po 80 minutach od przyjazdu karetki pogotowia. 

Zobacz także

Piotr Pawłowski zmarł 8 października br. Miał 52 lata. 

Pawłowski był absolwentem Instytutu Studiów nad Rodziną Uniwersytetu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Podyplomowego Studium Etyki i Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Był doktorantem Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.

Za swoje działania Pawłowski został uhonorowany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego, Medalem Rzecznika Praw Obywatelskich, Medalem Rzecznika Praw Dziecka.

RadioZET.pl/mag/DG