Zamknij

Piotr Świąc nie żyje. Dziennikarz TVP poprowadził piątkowe wydanie "Panoramy"

06.03.2021 09:50
Piotr Świąc
fot. Twitter.com/TVPGdansk

Piotr Świąc nie żyje. Wieloletni dziennikarz i prezenter gdańskiej "Panoramy" TVP 3 Gdańsk zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w piątek późnym wieczorem na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. 

Piotr Świąc zginął w wypadku. Na skutek zderzenia dwóch aut śmierć ponieśli kierowcy obu wozów. Informację o śmierci prezentera podano na oficjalnej profilu TVP 3 Gdańsk na Facebooku. 

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie +Panoramy+ było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną" - podano w mediach społecznościowych.

Piotr Świąc nie żyje. Dziennikarz i prezenter TVP zginął w wypadku drogowym

Piotr Świąc w latach 1994–2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też "Wiadomości" w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze").

Miał 54 lata. Przed śmiercią zdążył jeszcze poprowadzić wieczorne wydanie "Panoramy" w TVP 3 Gdańsk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Facebook/TVP3 Gdańsk/Twitter