Zamknij

Piotr Walentynowicz: Odwrócę się do Andrzeja Dudy plecami

Redakcja
05.04.2018 09:31
Piotr Walentynowicz
fot. East News

Wnuk legendarnej opozycjonistki Anny Walentynowicz zapowiedział, że jeśli prezydent Andrzej Duda będzie przemawiał na rocznicy katastrofy smoleńskiej, to odwróci się do niego plecami. — Jestem to winien babci — mówi Piotr Walentynowicz. 

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę degradacyjną. To nie spodobało się wielu przedstawicielom twardego elektoratu PiS. Tę decyzję krytykuje też Piotr Walentynowicz, wnuk legendarnej opozycjonistki Anny Walentynowicz. 

Piotr Walentynowicz był gościem w programie „Rozmowa Polityczna” na antenie Polsat News 2. 

— Jestem przerażony tą zabawą prezydenta w kotka i myszkę. Zabawą z własnym elektoratem — powiedział Piotr Walentynowicz. Był pytany, czy Andrzej Duda decyzją o zawetowaniu ustawy „napluł w twarz” zwolennikom PiS. Odpowiedział: — Tak, stąd moja reakcja. Czuję się podwójnie rozczarowany, bo jestem wyborcą prezydenta. Zawsze go mocno broniłem, gdy był atakowany. Ta sytuacja zmieniła się po pierwszym wecie — mówił gdański radny.

Zobacz także

— Pan prezydent Duda po dwóch latach się obudził, patrzy i mówi: „Oj, ja tego nie mogę podpisać” — stwierdził Walentynowicz. Wnuk Anny Walentynowicz dodał, że nie zgadza się z argumentami prezydenta Dudy. 

Piotr Walentynowicz skierował do prezydenta pismo z sugestią, by ten nie przemawiał 10 kwietnia podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wnuk legendarnej opozycjonistki stwierdził, że jeżeli Andrzej Duda będzie jednak przemawiał, to odwróci się do niego plecami.

RadioZET.pl/Fakt/KM