Piotr Woyciechowski odwołany z funkcji prezesa PWPW

Redakcja
16.10.2017 18:18
Piotr Woyciechowski odwołany z funkcji prezesa PWPW
fot. East News

Rada Nadzorcza Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odwołała Piotra Woyciechowskiego z funkcji prezesa zarządu – poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie. Woyciechowski pełnił swoją funkcję od stycznia 2016 r.

Zagłosuj

Wiesz, jaką funkcję pełni Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych?

Liczba głosów:

PWPW zwalniając Woyciechowskiego zaprzeczyła jednocześnie, jakoby zarząd spółki uczestniczył w nagrywaniu rozmów związkowców. – Zarząd Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w nawiązaniu do dzisiejszych doniesień medialnych oświadcza, że nie jest prawdą, jakoby miał wiedzę, a tym bardziej brał udział w nagrywaniu jakichkolwiek rozmów związkowców. Oświadczamy, że jakiekolwiek tego rodzaju insynuacje pod adresem Zarządu PWPW S.A. spotkają się z adekwatną reakcją z wykorzystaniem wszelkich instrumentów prawnych – czytamy w komunikacie.

Nagrana rozmowa

Jednocześnie zarząd PWPW zaznaczył, że opisane zdarzenie miało miejsce poza terenem spółki. Wyraził także nadzieję, że osoby zainteresowane "samodzielnie podejmą właściwe kroki prawne w celu obrony swoich interesów".

Dobra sytuacja finansowa PWPW

W komunikacie podkreślono, że zarząd spółki prowadzi rozmowy z organizacjami związkowymi działającymi w PWPW, "co skutkuje całym szeregiem inicjatyw i działań służących dobru pracowników Spółki". Zarząd podkreśla też dobrą sytuację spółki. Średnie zarobki w PWPW – jak ustalił PAP – wynoszą ok. 6,7 tys. złotych brutto. Piotr Woyciechowski był prezesem PWPW od stycznia 2016 r. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze m.in. w Nafcie Polskiej S.A., spółkach Naftor, GGKO, Post Media Service.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz