Zamknij

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. PAP: ciało odnaleziono o godz. 5 w czwartek

22.08.2019 10:35
Piotr Woźniak-Starak nie żyje. PAP: jego ciało znaleziono o godz. 5 rano w czwartek
fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Grupa płetwonurków odnalazła ciało Piotra Woźniaka-Staraka około godz. 5 w czwartek — podał nieoficjalnie PAP. Na jeziorze Kisajno (woj. warmińsko-mazurskie) będą wykonywane czynności procesowe z udziałem policyjnych techników kryminalistycznych i prokuratora.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poszukiwania producenta filmowego, który zaginął, pływając po mazurskim jeziorze Kisajno, trwały od niedzieli.

„Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym” – napisał w czwartek na Twitterze Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Zobacz także

Jak odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka?

Warmińsko-mazurska policja poinformowała, że w czwartek rano grupa płetwonurków, biorąca udział w poszukiwaniach na jeziorze Kisajno, zlokalizowała i wyłowiła ciało prawdopodobnie zaginionego i poszukiwanego od niedzieli mężczyzny.

Jak powiedziała Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na miejscu będą wykonywane czynności procesowe z udziałem policyjnych techników kryminalistycznych i prokuratora. Policja nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny w komunikacie przesłanym PAP podał, że dzisiaj w godzinach rannych grupa płetwonurków w jeziorze Kisajno „zlokalizowała ciało nieustalonej osoby”.

„Aktualnie z udziałem prokuratora i policji będą przeprowadzane czynności zmierzające do identyfikacji zwłok” – dodał.

Zobacz także

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP ciało człowieka na dnie jeziora Kisajno odnalazła w czwartek ok. godz. 5 rano Grupa Specjalna Płetwonurków RP, która specjalizuje się w lokalizacji osób zaginionych i ofiar utonięć.

Śledztwo w sprawie „wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć”, prowadzi od wtorku Prokuratura Rejonowa w Giżycku.

Na tym etapie postępowania śledczy nie informują o szczegółach zdarzenia, nie ujawniają żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy, ani nie odnoszą się do doniesień medialnych.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jeziorze Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

Zobacz także

Poszukiwania na jeziorze Kisajno

Jak informowała policja, z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono dryfującą motorówkę, na której pokładzie nikogo nie było. Po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły motorówką, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę.

Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skrętu obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Od niedzieli powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni – wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą.

Od początku akcji policja deklarowała, że poszukiwania na Kisajnie będą prowadzone „do skutku”.

RadioZET.pl/PAP