Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Co wiemy do tej pory? [10 FAKTÓW]

21.08.2019 14:38
Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Co wiemy do tej pory? [10 FAKTÓW]
fot. Wojciech Stróżyk/ Reporter

W środę rano wznowiono poszukiwania producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę w nocy wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. To już czwarty dzień poszukiwań 39-letniego mężczyzny. Dyrektor MOPR przyznaje, że poszukiwania są niczym próba odnalezienia igły w stogu siana. Co wiemy do tej pory?

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

1. Według policji z soboty na niedzielę przed godz. 4 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze Kisajno pływa motorówka i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Funkcjonariusze i ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli na miejscu dryfującą łódź motorową, na której pokładzie nikogo nie było. Silnik nie pracował, być może skończyło się paliwo.

Zobacz także

2. W ocenie policjantów rzeczy pozostawione na motorówce wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w których trakcie znaleziono na brzegu jeziora jedną z tych osób – 27-letnią mieszkankę Łodzi, pracującą w jednej z mazurskich restauracji. Była w dobrym stanie. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu. Relacjonowała, że przepłynęła ok. stu metrów.

3. Prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jez. Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

4. Według ustaleń dziennikarzy Wirtualnej Polski 27-letnia kelnerka, którą znaleziono na brzegu jeziora, wcześniej kilkukrotnie spotykała się z Woźniakiem-Starakiem.

5. Poszukiwania Woźniaka-Staraka w niedzielę i poniedziałek nie przyniosły efektu. Rodzina milionera wynajęła prywatnych płetwonurków oraz detektywów – informował dziennik „Fakt”.

Zobacz także

6. We wtorkowych poszukiwaniach uczestniczyli policyjni wodniacy i straż pożarna. Wcześniej dołączyli także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

7. Według relacji świadka, do którego dotarł portal RadioZET.pl, pierwsze zgłoszenie o nieprzewidywalnym zachowaniu łodzi na jeziorze Kisajno, wpłynęło po godz. 2. Kolejne po godz. 3. Służby miały się zjawić na miejscu jednak dopiero po 4. nad ranem. Według świadka łódź bardzo długo kręciła się kółko. Nie było słychać wołania o pomoc.

8. Dziennikarzom „Twojego Kuriera Olsztyńskiego” udało się dotrzeć do przerażających informacji. „Funkcjonariusze odkryli w niedzielę na wodzie pływającą męską koszulę, a także coś bardziej przerażającego. Na śrubie motorówki zidentyfikowano kawałki koszuli oraz ludzkie włosy”, czytamy na stronie portalu.

Zobacz także

9. W środę rano wznowiono poszukiwania Woźniaka-Staraka.

10. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował, że śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku dotyczy spowodowania wypadku w ruchu wodnym, „ze skutkiem prawdopodobnie śmiertelnym”. Przez pierwsze trzy doby poszukiwań prokuratura jedynie nadzorowała policjantów przy tak zwanych „czynnościach w niezbędnym zakresie”. Dziś, gdy szanse, by mężczyzna przeżył, są już minimalne, sprawa ma już formalny status śledztwa.

RadioZET.pl