Zamknij

Czwarty dzień poszukiwań Woźniaka-Staraka. Jest śledztwo prokuratury

21.08.2019 14:27
Czwarty dzień poszukiwań Woźniaka-Staraka. Jest śledztwo prokuratury
fot. PAP

W środę rano wznowiono poszukiwania producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę w nocy wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. To czwarty dzień poszukiwań 39-letniego mężczyzny. Tymczasem Prokuratura w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania wypadku w ruchu wodnym, „ze skutkiem prawdopodobnie śmiertelnym”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na Warmii i Mazurach pogoda w środę się zmieniła. Jest pochmurno i pada deszcz. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku kpt. Mariusz Pupek powiedział PAP, że deszcz nie ma znaczenia w tego typu akcjach, pogarsza jedynie komfort pracy ratowników. „Najistotniejszy jest wiatr, który może spychać łódki i powodować falowanie, ale obecnie wiatr nie powoduje zakłóceń” – dodał.

Zobacz także

Środa jest czwartym dniem poszukiwań Woźniaka-Staraka. Jak informowała policja, z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono dryfującą łódź motorową, na której pokładzie nikogo nie było. Według funkcjonariuszy motorówka dryfowała, silnik nie pracował, być może skończyło się paliwo.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował, że śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku dotyczy spowodowania wypadku w ruchu wodnym, „ze skutkiem prawdopodobnie śmiertelnym”.

Przez pierwsze trzy doby poszukiwań prokuratura jedynie nadzorowała policjantów przy tak zwanych „czynnościach w niezbędnym zakresie”. Dziś, gdy szanse, by mężczyzna przeżył, są już minimalne, sprawa ma już formalny status śledztwa.

Zobacz także

Stodolny zaznaczył, że na tym etapie postępowania prokuratura nie informuje o szczegółach zdarzenia, nie ujawnia żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy i danych osobowych przesłuchanych świadków, ani nie odnosi się do doniesień medialnych.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jeziorze Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

RadioZET.pl/PAP