Zamknij

Oficjalnie: Piotr Woźniak-Starak zaginął nad jeziorem Kisajno. Trwa akcja

19.08.2019 08:53
Piotr Woźniak-Starak
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Piotr Woźniak-Starak zaginął nad jeziorem Kisajno – potwierdziła w poniedziałek rano Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Informację przekazał PAP rzecznik Krzysztof Stodolny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Piotr Woźniak-Starak to jedno z najgłośniejszych nazwisk polskiego show-biznesu.

Woźniak-Starak prowadzi interesy w branży filmowej, jest producentem m.in. takich obrazów jak „Bogowie”, „Sztuka kochania” czy ‚Big Love”. Asystował też Andrzejowi Wajdzie przy produkcji „Katynia”.

Piotr Woźniak-Starak zaginął nad jeziorem Kisajno

W poniedziałek rano na jeziorze Kisajno wznowiono poszukiwania 39-letniego Piotra Woźniak-Staraka. Do działań poszukiwawczych mają przyłączyć się śmigłowiec z Komendy Głównej Policji oraz straż graniczna.

O godz. 4 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać odpoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo.

mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji

Zdaniem policjanta rzeczy pozostawione na motorówce, która miała wyłączony silnik, wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Jak dodał, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, w których trakcie policjanci znaleźli na brzegu jeziora jedną osobę.

– Była to kobieta, która sama dopłynęła do brzegu. Poinformowała ona, że motorówką pływał z nią 39-letni mężczyzna. Od tej pory trwają jego poszukiwania – mówił Jackowski.

Według niego odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie.

RadioZET.pl/PAP