Zamknij

Żołnierze WOT biorą udział w poszukiwaniach Piotra Woźniaka-Staraka

19.08.2019 19:49
Żołnierze WOT biorą udział w poszukiwaniach Piotra Woźniaka-Staraka
fot. Tricolors /East News

Do akcji poszukiwawczej zaginionego Piotra Woźniaka-Staraka włączyło się 67 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - podaje Onet. 39-latek zaginął nad jeziorem Kisajno. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nikogo nie ma.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"O godz. 4 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo" - powiedział PAP mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Zobacz także

Zdaniem policjanta, rzeczy pozostawione na motorówce, która miała wyłączony silnik, wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Jak dodał, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, w trakcie których policjanci znaleźli na brzegu jeziora jedną osobę.

"Była to kobieta, która sama dopłynęła do brzegu. Poinformowała ona, że motorówką pływał z nią 39-letni mężczyzna. Od tej pory trwają jego poszukiwania" - mówił Jackowski.

Prokuratura potwierdziła, że zaginiony na jeziorze Kisajno mężczyzna to producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Mężczyzna znany jest jako jeden z najbogatszych Polaków. Prywatnie jest żonaty z Agnieszką Woźniak-Starak, prezenterką TVN.

Zobacz także

Jak podaje Onet, do akcji poszukiwawczej włączyły się Wojska Obrony Terytorialnej. - Z informacji, które uzyskałam od dowódcy batalionu lekkiej piechoty w Giżycku wynika, że w poszukiwaniach bierze udział 67 żołnierzy wraz ze sprzętem - mówi Onetowi Monika Jabłonska-Buder, rzeczniczka 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

RadioZET.pl/Onet