Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policjanci znaleźli porzuconego na mrozie niemowlaka. Dziecko zmarło niedługo później

06.02.2018 15:05
xxx wiadomosci

Miesięczna dziewczynka znaleziona we wtorek rano w pobliżu rodzinnego domu w gminie Piotrków Kujawski (Kujawsko-Pomorskie) zmarła po kilku godzinach w szpitalu w Toruniu. Dziecko było nieprzytomne, gdy je znaleziono. Policja zatrzymała 36-letnią matkę.

Policjanci znaleźli porzuconego na mrozie niemowlaka. Dziecko zmarło niedługo później fot. Pixabay

— Dyżurny policji w Radziejowie otrzymał informację około godziny 5.15, z której wynikało, że miesięczna dziewczynka jest nieprzytomna, wychłodzona i potrzebuje pomocy. Gdy policjanci przyjechali, dziewczynka była w domu, pomocy udzielali jej lekarze. Okazało się, że dziecko na polu w pobliżu domu znalazła krewna, jedna z domowniczek — powiedział PAP oficer radziejowskiej policji asp. szt. Marcin Krasucki.

Zagłosuj

Uważasz, że zaostrzenie prawa zmniejszyłoby liczbę przestępstw?

Dziecko było w stanie agonalnym

Matka dziecka była trzeźwa, została zatrzymana przez policję. Funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Jak poinformował rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu Janusz Mielcarek, dziewczynka, która została przywieziona do lecznicy przed godziną 10, zmarła o 12.55.

— Niemowlę trafiło do nas w stanie agonalnym. Nie podajemy innych informacji w tej sprawie — dodał rzecznik.

Porzucone dzieci

To kolejny tego typu incydent. Kilka dni temu w Brwinowie znaleziono martwego noworodka w kontenerze na śmieci. Śmierć malca poprzedziła libacja alkoholowa w domu jego rodziców. Jego ciało odnaleziono dzięki informacji osoby, która alarmowała służby, że jej znajoma może potrzebować pomocy lekarskiej w związku z porodem.

W Grudziądzu dwuletniego chłopca porzucono pod sklepem monopolowym. Tożsamość chłopca udało się ustalić dzięki działaniom podjętym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz pomoc osoby postronnej, która rozpoznała chłopca w mediach i poinformowała o tym fakcie funkcjonariuszy. Matka chłopca została zatrzymana.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń