Zamknij

Policjanci znaleźli porzuconego na mrozie niemowlaka. Dziecko zmarło niedługo później

Redakcja
06.02.2018 15:05
Policjanci znaleźli porzuconego na mrozie niemowlaka. Dziecko zmarło niedługo później
fot. Pixabay

Miesięczna dziewczynka znaleziona we wtorek rano w pobliżu rodzinnego domu w gminie Piotrków Kujawski (Kujawsko-Pomorskie) zmarła po kilku godzinach w szpitalu w Toruniu. Dziecko było nieprzytomne, gdy je znaleziono. Policja zatrzymała 36-letnią matkę.

— Dyżurny policji w Radziejowie otrzymał informację około godziny 5.15, z której wynikało, że miesięczna dziewczynka jest nieprzytomna, wychłodzona i potrzebuje pomocy. Gdy policjanci przyjechali, dziewczynka była w domu, pomocy udzielali jej lekarze. Okazało się, że dziecko na polu w pobliżu domu znalazła krewna, jedna z domowniczek — powiedział PAP oficer radziejowskiej policji asp. szt. Marcin Krasucki.

Zagłosuj

Uważasz, że zaostrzenie prawa zmniejszyłoby liczbę przestępstw?

Liczba głosów:

Dziecko było w stanie agonalnym

Matka dziecka była trzeźwa, została zatrzymana przez policję. Funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Jak poinformował rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu Janusz Mielcarek, dziewczynka, która została przywieziona do lecznicy przed godziną 10, zmarła o 12.55.

— Niemowlę trafiło do nas w stanie agonalnym. Nie podajemy innych informacji w tej sprawie — dodał rzecznik.

Zobacz także

Porzucone dzieci

To kolejny tego typu incydent. Kilka dni temu w Brwinowie znaleziono martwego noworodka w kontenerze na śmieci. Śmierć malca poprzedziła libacja alkoholowa w domu jego rodziców. Jego ciało odnaleziono dzięki informacji osoby, która alarmowała służby, że jej znajoma może potrzebować pomocy lekarskiej w związku z porodem.

W Grudziądzu dwuletniego chłopca porzucono pod sklepem monopolowym. Tożsamość chłopca udało się ustalić dzięki działaniom podjętym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz pomoc osoby postronnej, która rozpoznała chłopca w mediach i poinformowała o tym fakcie funkcjonariuszy. Matka chłopca została zatrzymana.

RadioZET.pl/pap/maal