Przestępcze trio w rękach policjantów. Wpadli kradnąc... patelnie

Redakcja
26.10.2017 07:20
Policja
fot. Policja

Na nietypowy sposób zarabiania pieniędzy wpadł 44-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna nakłonił znajomych ze swojego miasta do udziału w kradzieżach sklepowych popełnianych na terenie sąsiednich miejscowości.

Trio, w skład którego wchodziła 31-letnia kobieta oraz 38-letni kompan pomysłodawcy dokonywało kradzieży w marketach na terenie województwa. Wpadli dopiero w Łodzi. 24 października 2017 roku pracownik ochrony jednego z łódzkich dyskontów zauważył nieuczciwą klientkę sklepu. Kobieta chowała trzy patelnie do swojej torby. W przestępczym procederze uczestniczył nieznany mężczyzna, który zasłaniał swoją wspólniczkę oraz pomagał jej ukryć skradziony towar.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

W chwili, gdy 31-latka opuszczała linię kas, została zatrzymana przez ochroniarza. Jej kompan wykorzystując zamieszkanie opuścił sklep. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze wywiadu KMP w Łodzi. Policjanci przeprowadzili rozmowę z zatrzymaną, która przyznała się do kradzieży oraz opisała okoliczności zaboru mienia. Stróże prawa postanowili odszukać pozostałych współsprawców. Natknęli się na nich kilka ulic dalej.

Zobacz także

44-latek i 38-latek posiadali w swoim samochodzie „trefny” towar skradziony z marketów na terenie województwa. Przestępcze trio usłyszy zarzut kradzieży mienia, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/policja/maal