Zamknij

15-latka urodziła dziecko w domu. Noworodek nie żyje

18.12.2020 17:00

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) bada okoliczności i przyczyny śmierci noworodka. Dziecko zostało urodzone w jednym z domów w powiecie piotrkowskim, a urodziła je 15-letnia dziewczyna. 

Noworodek
fot. Shutterstock

Jak poinformowała w piątek w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka piotrkowskiej prokuratury Magdalena Czołnowska-Musioł, śledczy wyjaśnią okoliczności zdarzenia, do którego doszło w minioną niedzielę.

W jednej z miejscowości powiatu piotrkowskiego 15-latka urodziła dziecko w warunkach domowych. Wezwane na miejsce przez osobę dorosłą pogotowie ratunkowe zabrało matkę oraz dziecko do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie niestety potwierdzono zgon dziecka

Magdalena Czołnowska-Musioł

Dodała, że prokuratura ustalała przyczyny śmierci noworodka oraz weryfikowała wstępne ustalenia odnośnie jego ojcostwa. Teraz śledczy czekają m.in. na wyniki na wyniki sekcji zwłok dziecka.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia (art. 160 kodeksu karnego) oraz nieumyślnego spowodowania śmierci (art. 155 kk).

- Ze względu na charakter śledztwa, jego wstępną fazę i dobro postępowania nie mogę udzielić więcej informacji co do zakresu i przedmiotu tego postępowania – zaznaczyła rzeczniczka w rozmowie z dziennikarzami.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP