Zamknij

Krwawa awantura przed dyskoteką. 31-latek dźgnął nastolatka ostrym narzędziem

26.11.2019 16:20
atak pod dyskoteką
fot. Shutterstock

Zemsta za zaczepkę przed dyskoteką to prawdopodobny motyw działania 31-letniego mężczyzny, który usiłował zabić 17-latka. Sąd w Piotrkowie Trybunalskim zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla napastnika.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa został zatrzymany w Piotrkowie Trybunalskim kilka dni temu, choć atak – jak podała Dagmara Mościńska z piotrkowskiej komendy powiatowej policji – miał miejsce 10 listopada.

Zobacz także

Tego dnia około godziny 3.00 przed budynkiem jednej z piotrkowskich dyskotek doszło do awantury między 17- i 31-latkiem. Młodszy mężczyzna wrócił do lokalu i kontynuował zabawę. Starszy czekał, aż nastolatek opuści dyskotekę, po czym poszedł za nim i kilkanaście metrów dalej zaatakował ostrym narzędziem. Potem uciekł.

Zobacz także

Poszkodowany trafił do szpitala z raną kłutą tułowia. Piotrkowscy policjanci przeprowadzili dochodzenie pod nadzorem prokuratury; zabezpieczyli ślady i ustalili świadków.

Zobacz także

Śledztwo doprowadziło do zatrzymania 31-latka 21 listopada w mieszkaniu wynajmowanym przez niego w centrum Piotrkowa.

Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi nawet dożywocie. Sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

RadioZET.pl/ PAP