Zamknij

Nie żyje trzytygodniowy noworodek. Rodzice byli pijani

21.01.2021 22:02

Nie żyje trzytygodniowe dziecko. Rodzice chłopca byli pod wpływem alkoholu, zostali zatrzymani. Przyczyny śmierci noworodka bada Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie).

dziecko
fot. Shutterstock.com

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że do śmierci niemowlaka miało dojść w nocy z wtorku na środę w mieszkaniu przy ul. Przemysłowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Nie żyje trzytygodniowe dziecko. Rodzice zatrzymani

Nad ranem rodzice chłopca 27-letnia Monika P. i jej partner Michał K. po przebudzeniu stwierdzili, że dziecko, które spało razem z nimi, nie daje oznak życia. - Na miejsce zostało wezwane pogotowie oraz policja. Na ciele dziecka nie stwierdzono obrażeń – przekazała rzeczniczka piotrkowskiej prokuratury Magdalena Czołnowska-Musioł.

Zatrzymano rodziców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Pobrano od nich krew do badań na zawartość środków odurzających.- Przeprowadzone badania zawartości alkoholu we krwi dały wynik pozytywny u obojga rodziców - u Moniki P. - 0,21 mg/l, a u Michała K. 0,27 mg/l. Śledztwo zostało wstępnie zakwalifikowane jako nieumyślne spowodowanie śmierci z art. 155 kodeksu karnego – dodała rzeczniczka. Za ten czyn grozi do pięciu lat więzienia.

Przebieg i przyczyny zdarzenia mają pomóc ustalić wyniki sekcji zwłok dziecka. To może mieć też wpływ na zasadność przedstawienia zarzutów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP