Skandal na szkolnej wycieczce. Pijani nauczyciele opiekowali się dziećmi

08.06.2019 14:27
Piotrków Trybunalski. Pijani nauczyciele na wycieczce szkolnej w Muszynie
fot. shutterstock.com

Wycieczka szkolna uczniów jednej z piotrkowskich podstawówek zakończyła się o wiele wcześniej niż planowano, bo na miejscu musiała aż dwukrotnie interweniować policja. Powód? Spośród czworga nauczycieli, którzy mieli pilnować grupy ponad 30 uczniów, dwoje było pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał półtora promila we krwi.

Nauczyciele SP nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim byli pijani, mając pod opieką 34 uczniów podstawówki. Chodzi o wydarzenia z połowy maja, które opisuje teraz lokalny portal piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl.

Grupa nastolatków w wieku od 13 do 16 lat pod opieką nauczycieli pojechała na trzy dni do niewielkiej wioski Andrzejówka położonej nad Popradem. Ale opiekunowie będą mieli teraz problemy, bo dwoje z nich, w tym kierownik wycieczki, piło w pracy alkohol. I to w sporych ilościach. Gdy interweniowała policja, jeden z pedagogów miał ponad pół promila, a drugi półtora promila alkoholu we krwi.

Zobacz także

Nauczyciele pili alkohol. Co im grozi?

Na miejsce przyjechała dyrektorka szkoły, która zawiadomiła niedługo potem rzecznika dyscyplinarnego Kuratorium Oświaty w Łodzi. Ten wszczął już w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Obecnie nauczyciele są zawieszeni.

Co dalej z pijanymi opiekunami? Najpozytywniejszy dla nich scenariusz to nagana. Ale skończyć może się też zwolnieniem ze szkoły czy nawet końcem nauczycielskiej kariery i wydaleniem z zawodu.

RadioZET.pl/piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl