Zamknij

Nie żyje 18-letnia Angelika. Zmarła po wizycie pogotowia

Redakcja
04.02.2019 10:50
Nie żyje 18-letnia Angelika. Zmarła po wizycie pogotowia
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Nie żyje 18-letnia Angelika z Bogusławic z okolic Piotrkowa Trybunalskiego. Dziewczynka zmarła w domu tuż po wizycie pogotowia ratunkowego. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Angelika była uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim w województwie łódzkim. Jak informuje „Dziennik Łódzki”, do tragicznej śmierci 18-latki doszło we wtorek, 29 stycznia. Nastolatka źle poczuła się w szkole. Następnie przed północą zemdlała w domu. Rodzice wezwali karetkę pogotowia. Ratownicy rozpoznali u Angeliki kolkę nerkową i zalecili, by pojechała do szpitala. Dziewczyna odmówiła. 

– Potwierdzeniem faktu odmowy jest jej podpis na karcie medycznych czynności ratunkowych – powiedziała Aneta Baranowska, zastępca dyrektora Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.

Nie żyje 18-letnia Angelika z Bogusławic

Stan dziewczynki zaczął się pogarszać. Godzinę po wizycie ratowników zaniepokojony dziadek nastolatki znów wzywał pogotowie. Dyspozytor odmówił wysłania karetki i zalecił wezwanie nocnej pomocy. Jego zdaniem opis objawów choroby 18-latki nie wskazywał na stan nagłego zagrożenia życia. Po godzinie 1 do domu Angeliki przyjechała lekarka nocnej pomocy lekarskiej.  

– Pani doktor stwierdziła, że pacjentka jest w ciężkim stanie ogólnym i wymaga przewiezienia do szpitala. Poprosiła o karetkę transportową. W którymś momencie stan się pogorszył i u pacjentki doszło do utraty przytomności i zatrzymania krążenia. Lekarka podjęła resuscytację i wezwała zespół ratownictwa medycznego – dodaje dyrektor Baranowska. 

Zobacz także

Niestety 18-latki nie udało się uratować. Angelika zmarła przed godziną 4. Prokurator badający sprawę zlecił wykonanie sekcji zwłok, która ma wyjaśnić dokładną przyczynę śmierci nastolatki. 

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/DG