Zamknij

Odnalezione zwłoki to zamordowana Paulina. Jest zarzut dla b. chłopaka

21.05.2020 21:57
Piotrowo Zwłoki
fot. Marcin Gadomski/AGENCJA SE/East News

Badania DNA potwierdziły podejrzenia śledczych – odnalezione 30 kwietnia na Pomorzu zwłoki to tragicznie zmarła 23-letnia Paulina spod Łomży. Zatrzymanemu w tej sprawie 20-latkowi postawiono zarzut zabójstwa – podaje „Dziennik Bałtycki”.

Zwłoki młodej kobiety znaleziono z końcem kwietnia w miejscowości Piotrowo pod Nowym Dworem Gdańskim. W związku z zabójstwem policja niedługo później zatrzymała 20-letniego mężczyznę, byłego chłopaka zabitej dziewczyny, z którym miała się spotykać się przed zaginięciem.

Zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia, przyznał się do zabójstwa. 

Zwłoki na Pomorzu. Paulinę zabił 20-latek

Jak podaje lokalny dziennik, wciąż trwa sekcja zwłok kobiety, z uwagi na stopień skomplikowania śledztwa. Przeanalizowano już DNA kobiety, co pozwoliło potwierdzić, że ofiarą byłą 20-latka spod Łomży.  

Zobacz także

Wyniki badań DNA pozwoliły nam potwierdzić, że znalezione szczątki to zaginiona Paulina. Wszystkie wcześniejsze czynności na to wskazywały, ale dzięki badaniom mamy już potwierdzenie

- powiedziała „Dziennikowi Bałtyckiemu” prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zobacz także

Miejsce ukrycia zwłok wskazał służbom sam Patryk D. Mężczyzna przebywa w areszcie, usłyszał już zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywotnie więzienie.

RadioZET.pl/Dziennik Bałtycki