Zamknij

Rząd zapowiada podwyżkę pensji minimalnej. Ile powinni zarabiać Polacy? [SONDA]

Redakcja
30.07.2017 15:53
Rząd zapowiada podwyżkę pensji minimalnej. Ile powinni zarabiać Polacy? [SONDA]
fot. Pixabay

Podniesienie minimalnego wynagrodzenia w 2018 roku do 2100 zł i stawki godzinowej do 13,7 zł proponuje w projekcie rozporządzenia ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - To umiarkowana i przemyślana propozycja - podkreśliła szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Jakie jest Twoje zdanie w tej sprawie? Ile powinni zarabiać Polacy? Weź udział w sondzie Radia ZET. 

W czerwcu rząd zaproponował podniesienie minimalnego wynagrodzenia w 2018 roku do 2080 zł - czyli o 80 zł, a minimalnej stawki godzinowej z 13 do 13,50 zł. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponowało w czasie konsultacji społecznych, żeby minimalne wynagrodzenie wynosiło 2100 zł.

Związkowcy z OPZZ i FZZ chcieli, by było to około 2220 zł. Z kolei pracodawcy w Radzie Dialogu Społecznego proponowali, by płaca minimalna wzrosła jedynie o ustawowy wskaźnik - do 2050 zł.

Rafalska zaznaczyła, że ostateczną decyzję ws. minimalnej stawki godzinowej Rada Ministrów podejmie do 15 września. Zaznaczyła, że teraz propozycja MRPiPS będzie ustalana między resortami. - To nie jest żadna ostateczna decyzja - powiedziała.

Ile powinni zarabiać Polacy? Głosuj w sondzie Radia ZET. 

Zagłosuj

Rząd zapowiada podniesienie minimalnego wynagrodzenia w 2018 roku do 2100 złotych. Ile Twoim zdaniem powinna wynosić płaca minimalna w Polsce?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PAP/DG