Zamknij

Placówka pocztowa Żabka? O możliwości dalszego funkcjonowania zadecyduje sąd

Redakcja
08.06.2018 15:00
Zabka
fot. East News

Do sądów w całej Polsce wpływają zapytania o to, czy małe sklepy osiedlowe mogą być otwarte w niedzielę pod szyldem placówek pocztowych. Głównie chodzi o sieć popularnych sklepów Żabka, których jest już w Polsce ponad 2800.

Państwowa Inspekcja Pracy wysyła donosy na „placówki pocztowe”, które de facto są sklepami spożywczymi działającymi w niedziele teoretycznie wolne od handlu.

Placówka pocztowa Żabka

Mimo wprowadzonej przez rząd PiS ustawy zakazującej handlu w niedzielę placówki pocztowe czy stacje benzynowe zostały wyłączone z grona podmiotów, którym w dwie niedziele w miesiącu zakazuje się prowadzenia działalności gospodarczej.

Niedziela handlowa

Przekształcenie sieci sklepów Żabka w placówki pocztowe zdenerwowało działaczy „Solidarności”, którzy postulują, aby zakaz dotyczył wszystkich sklepy na terenie całej Polski.

Sieć sklepów Żabka liczy sobie ponad 2800 sklepów w całej Polsce. Jej zarząd zaznacza, że usługi pocztowe świadczy od dawna. – W większości sklepów Żabka status placówek pocztowych obowiązuje od 2012 r. Sugestie, że został on przyjęty w związku ze zmianami legislacyjnymi, są niezgodne ze stanem faktycznym. Firma Żabka Polska nie podejmowała w ostatnich miesiącach żadnych działań zmierzających do zmiany statusu sklepów. Podkreślamy, że decyzja o otwarciu sklepów w niedziele objęte ograniczeniami pozostaje po stronie franczyzobiorców – podaje portal Money.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/Money.pl/Forsal.pl/strz