Zamknij

Plan Kaczyńskiego i Kukiza. "Mamy ustalenia"

11.06.2022 15:45

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu, którego fragment opublikował portal niezalezna.pl. Prezes PiS odniósł się do wspólnych planów wyborczych z Pawłem Kukizem.

Paweł Kukiz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

- Na dziś mogę powiedzieć wprost, że są takie ustalenia - powiedział wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński pytany o start Pawła Kukiza z list Zjednoczonej Prawicy. 

W sobotę portal niezalezna.pl opublikował fragment wywiadu z szefem PiS, w którym zapytano go, czy lider Kukiz'15 będzie startował z list Zjednoczonej Prawicy. 

Plan Kaczyńskiego i Kukiza na wybory

- Już jesteśmy po słowie. Zatem na dziś mogę powiedzieć wprost, że są takie ustalenia - odpowiedział Kaczyński. Dopytywany, "dlaczego tylko na dziś" powiedział: bardzo lubię Pawła Kukiza, naprawdę. Ale to nie jest tylko polityk, ale też artysta. Świat sztuki lubi czasami zaskakiwać. Choć na razie na współpracę nie narzekam. 

- Zjednoczona Prawica z Kukizem i wszystkimi częściami składowymi dzisiejszej koalicji rządzącej? - padło kolejne pytanie. - Tak, to jest ustalone. Porozumieliśmy się w tej sprawie, choć konkretne rokowania jeszcze przed nami - odpowiedział prezes PiS. Całość wywiadu ma się ukazać 15 czerwca w tygodniku "Gazeta Polska".

RadioZET.pl/PAP