Zamknij

Warszawa: uprawiali marihuanę przy komisariacie

Redakcja
30.03.2017 08:44

Zaledwie 260 metrów od komisariatu na warszawskim Okęciu funkcjonowała ogromna plantacja marihuany. Konopie rosły w niepozornym budynku, w którym niegdyś znajdował się warsztat samochodowy. 

Warszawa: uprawiali marihuanę przy komisariacie
fot. Flickr

Plantację marihuany założył 42-letni Sebastian N. Pomoc w doglądaniu "interesu" oferował mu znajomy Wietnamczyk. Teraz obaj usłyszeli zarzuty.

 

Krzewy konopi rosły na Okęciu, niedaleko lotniska i zaledwie kilkaset metrów od komisariatu. Plantacja liczyła 1200 krzewów (krzewy kwitnące i sadzonki). W trakcie akcji w starym warsztacie policjanci zabezpieczyli ponadto 28 kg wysuszonych konopi. Z ponad tysiąca krzewów mogłoby powstać 25 kg narkotyku. 

- Na terenie posesji policjanci zatrzymali 48-letniego obywatela Wietnamu. Mężczyzna doglądał znajdującej się tam uprawy. Zatrzymano także właściciela działki, 42-letniego Sebastiana N. W miejscu jego zamieszkania został zabezpieczony rewolwer oraz 17 sztuk amunicji – poinformowała policja.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty uprawiania konopi, z których można wytworzyć sporą ilość narkotyku. Wietnamczyk przebywa w areszcie, natomiast Sebastian N. wpłacił kaucję 100 tysięcy złotych i czeka na rozpoczęcie procesu na wolności. 

RadioZET.pl/KM