Zamknij

Plantacja marihuany za ponad milion złotych

Redakcja
23.02.2018 14:24

Śląscy policjanci zlikwidowali wartą ponad milion złotych plantację marihuany. Imperium stworzono w pomieszczeniach jednej z firm w Sosnowcu.

Narkotyki
fot. Policja

Funkcjonariusze długo będą pamiętać tę akcję. Podczas likwidacji ogromnej plantacji wynieść musieli 482 krzaki nielegalnych roślin, ogromną liczbę nasion, sprzęt za ponad 100 tys. złotych, 120 sadzonek i kilka kilogramów suszu gotowego do sprzedaży. Biznes prowadzić miało trzech mężczyzn. Jeden z nich został już objęty dozorem.

 

— Jeszcze zanim policjanci weszli do środka, wyczuli unoszący się w powietrzu charakterystyczny zapach marihuany. Kryminalni wkroczyli do akcji. Po siłowym wejściu do dwupiętrowego budynku zatrzymali trzech mężczyzn ścinających akurat krzaki nielegalnych roślin — poinformowała policja.

Hodowcy pochodzą z Jaworzna. Mają od 36 do 38 lat. Według ustaleń policji cała trójka ściśle związana jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów piłkarskich. Narkotyki miały być rozprowadzane właśnie w tej grupie.

jaworzno01
fot.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

— Dzisiaj do sądu, gdzie zapadną decyzje w ich sprawie, doprowadzeni zostali dwaj z zatrzymanych. Trzeci z nich został objęty policyjnym dozorem. Wszystkim zatrzymanym grozi kara 8 lat więzienia — dowiedzieliśmy się  od policji.

jaworzno02
fot.

RadioZET.pl/policja/maal