Zamknij

Dodatkowo 400 zł na każde dziecko podczas urlopu. Nowy projekt Platformy Obywatelskiej

Redakcja
24.04.2017 13:32
Dodatkowo 400 zł na każde dziecko podczas urlopu. Nowy projekt Platformy Obywatelskiej
fot. pexels.com

Platforma Obywatelska przedstawiła projekt ustawy o świadczeniach rodzinnych. Dodatek do urlopu wychowawczego ma być wyższy, bowiem na każde dziecko przyznawane ma być dodatkowe 400 złotych.

Do tej pory było tak, że matka czy też ojciec z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym mieli dodatek w wysokości 400 zł. Według nowego projektu autorstwa posłów PO, nowy dodatek ma być tym wyższy, im większa jest liczba dzieci.

Zdaniem posłów opozycji zmiany mogłyby objąć szerszy zakres, niż tylko kwestia urlopów. - Do ustawy o opiece nad dziećmi do lat trzech, do Karty Dużej Rodziny, do 500+ także, dokładamy jeszcze jeden projekt ustawy o świadczeniach rodzinnych - poinformowała na konferencji prasowej w Sejmie posłanka Platformy, Magdalena Kochan.

Według nowych przepisów rodzice przebywający na urlopach wychowawczych powinni mieć większy dodatek, niż do tej pory. - My w poprzedniej jeszcze kadencji Sejmu w 2015 r. przygotowaliśmy odpowiedni projekt ustawy. Projekt ten był procedowany, zbieraliśmy opinie z różnych resortów, trafił do komisji i we wrześniu 2015 r. było gotowe sprawozdanie. Niestety nie udało nam się go przeprowadzić w tamtej kadencji Sejmu. Dlatego w tej kadencji kończymy to, co w poprzedniej rozpoczęliśmy – komentowała Marzena Okła-Drewnowicz z PO. Projekt Platforma Obywatelska ma złożyć jeszcze w poniedziałek.

RadioZET.pl/FinanseWP/strz