Zamknij

Płatność kartą na dworcu tylko od 50 złotych. Pasażerowie oburzeni

Redakcja
22.04.2018 12:07
Płatność kartą
fot. Archiwum RadioZET.pl

Na dworcu PKS w Gdańsku wprowadzono ograniczenia płatności kartą. Zakupu dokonać można jedynie powyżej 50 złotych. Pasażerowie nie kryją oburzenia.

Płatność kartą na dworcu

Czytelnik portalu Trójmiasto.pl, nauczyciel jednej ze szkół w gdańskiej Oliwie wybrał się z uczniami na wycieczkę. Tuż przed zakupem biletów, wszyscy musieli w pośpiechu szukać bankomatów, bowiem na dworcu wprowadzono niecodzienne ograniczenia.

Ograniczenia płatności kartą – dlaczego?

Opiekun uczniów nie krył zaskoczenia. – W okienku pani kasjerka powiedziała, że kartą to można płacić, ale dopiero od 50 zł. A nasze bilety kosztowały po ok. 13 zł. Większość z nas na każdym kroku przyzwyczajana jest do płatności bezgotówkowych i nie nosi jej przy sobie. Nagle okazało się, że choć żyjemy w XXI wieku, kasy dworca autobusowego nie są na to przygotowane – mówił pan Marek w rozmowie z Trójmiasto.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Interchange - co to?

Właściciele lokali handlowych i usługowych coraz częściej wprowadzają ograniczenia płatności kartą, podobnie, jak stało się to na gdańskim dworcu PKS. Powodem tego jest tzw. opłata interchange, która wynosi 0,2 proc. wartości danej transakcji kartą debetową i 0,3 proc. w przypadku karty kredytowej. Przy rachunku 100 zł taka prowizja wynosi 20 lub 30 groszy, co nie wydaje się dużą kwotą, jednak w skali miesiąca, bądź roku, jest to już spora suma i właściciele lokali próbują nakłaniać klientów do transakcji gotówkowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Trojmiasto.pl/strz