Zamknij

Brutalne zabójstwo 43-latka na terenie ogródków działkowych. Zatrzymano 3 osoby

02.08.2021 11:35

Trzy osoby zatrzymała policja w związku z morderstwem 43-latka, do którego doszło w niedzielę na terenie ogródków działkowych w Pleszewie (woj. wielkopolskie). Lokalne media podają, że mężczyzna umierał w męczarniach, był bity i dźgany przez młodych ludzi.

Pleszew. Zabójstwo na terenie ogródkach działkowych
fot. screen Google Street View

Zabójstwo mężczyzny na terenie ogródków działkowych. Mundurowi poinformowali w poniedziałek rano o zatrzymaniu trzech osób w tej sprawie.

- 43-latek został zamordowany na terenie ogródków działowych, w sprawie zatrzymano trzy osoby – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowy pleszewskiej policji st. asp. Monika Kołaska.

Pleszew. Brutalne zabójstwo 43-latka. Zatrzymano troje młodych ludzi

Na miejscu zdarzenia, jak poinformowała Kołaska, nadal pracuje prokurator. W związku ze wzmożoną pracą śledczy nie ujawniają na ten moment żadnych szczegółów sprawy. Teren działek został ogrodzony i zabezpieczony przez policję.

Informację w sprawie zabójstwa policja z Pleszewa otrzymała w niedzielę o godz. 21. Przybyli na miejsce przy ul. Wierzbowej kryminalni znaleźli ciało zamordowanego 43-letniego mężczyzny. W sprawie zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, 17-latka i 20-latka oraz 26-letnią kobietę. Wszyscy są mieszkańcami Pleszewa.

Serwis Pleszew.naszemiasto.pl podał wstrząsające szczegóły dotyczące tej zbrodni. 43-letni mężczyzna miał mieć na ciele "szereg ran kłutych, ślady duszenia oraz duże obrażenia głowy".

Prokuratura: Zamordowali, by wymierzyć sprawiedliwość za pobicie konkubiny

Zdaniem prokuratury, chęć wymierzenia sprawiedliwości była powodem zamordowania 43-latka. Śledczy stwierdzili, na podstawie stwierdzonych obrażeń u pokrzywdzonego, że mężczyzna został zamordowany "z dużym udziałem agresji".

Ustalono, że tragicznie zmarły tego samego dnia, kilkanaście godzin wcześniej, miał pobić 40-letnią konkubinę. - Kobieta trafiła do szpitala, ale po kilkunastu minutach opuściła go na własne żądanie – poinformował w poniedziałek przed południem rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wkp. Maciej Meler. O sprawie dowiedział się 17-letni syn kobiety ze swoją dziewczyną i kolegą. Postanowili samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. – Zamordowany został pobity nie tylko pięściami i nogami, ale przy użyciu kamienia i ostrego narzędzia – powiedział prokurator Meler. Dopiero sekcja zwłok pozwoli na odtworzenie mechanizmu i charakteru powstałych obrażeń.

RadioZET.pl/PAP/Pleszew.naszemiasto.pl