Zamknij

Napad i strzelanina w Pleszewie. Zginął przestępca, policjant ranny w szyję

Redakcja
21.06.2017 08:49
Napad na stację w Pleszewie
fot. PAP/Tomasz Wojtasik

W Dobrzycy pod Pleszewem doszło do napadu na stację benzynową. Dwóch napastników ukradło papierosy i uciekło. Podczas policyjnego pościgu doszło do wymiany ognia. Zginął jeden z przestępców, policjant został raniony w szyję.

Ranny policjant w strzelaninie po napadzie na stacje benzynową niedaleko Pleszewa w Wielkopolsce jest operowany. Jeden ze sprawców nadal ucieka. Trwa pościg już na terenie Dolnego Śląska. Drugi zmarł po postrzeleniu przez policję.

Zobacz także

Mężczyźni napadli na stacje wpół do czwartej rano. Samochodem zaczęli uciekać w stronę Dolnego śląska. Na terenie powiatu milickiego sprawcy porzucili auto w lesie. Potem nie reagowali na wezwania policji, jeden z nich zaczął strzelać. Policja w wymianie ognia postrzeliła go w okolice nóg. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł. Jeden z policjantów został ranny w szyję.

Jak powiedział PAP rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, do kradzieży na stacji benzynowej doszło przed godz. 4 rano w powiecie pleszewskim w Wielkopolsce. - Złodzieje uciekali samochodem, a w pościg włączyła się również jednostka z Milicza. W pewnym momencie sprawcy porzucili pojazd i uciekali pieszo lasem. Wówczas w stronę policjantów z Milicza oddano strzały. Ranny został jeden z funkcjonariuszy tej jednostki - – powiedział Petrykowski.

Rzecznik dodał, że wciąż jest poszukiwana druga osoba podejrzana o kradzież i atak na funkcjonariusza. Trwa obława w kompleksie leśnym w powiecie milickim. Policja zabezpieczyła broń, z której oddano strzały do policjanta.

Radio ZET/GW/MAAL