Zamknij

Radni jednogłośnie przyjęli nazwę dla ronda. Upamiętni 2020 rok

27.11.2020 17:51

Rondo u zbiegu ulic Bogusza, Słowackiego i Targowej w wielkopolskim Pleszewie będzie nazywało się rondem 2020 roku. Tak zadecydowali radni na czwartkowej sesji. Zdaniem burmistrza rondo będzie przypominać o wydarzeniach z tego roku.

Pleszew
fot. Facebook/Arkadiusz Ptak

Pleszew. Radni podczas czwartkowej sesji rady miejskiej jednogłośnie przyjęli pomysł miejscowego burmistrza Arkadiusza Ptaka, by nowe rondo u zbiegu ulic Bogusza, Słowackiego i Targowej nazwać rondem 2020 roku.

Zdaniem włodarza miasta obecny rok szczególnie zapisze się w historii Polski i całego świata ze względu na koronawirusa wywołującego chorobę Covid-19, a nowe rondo będzie o tym przypominać.

W uzasadnieniu uchwały burmistrz Arkadiusz Ptak napisał m.in., że "kończący się rok dla większości z nas jest fatalny, w którym wiele złego się wydarzyło, a i sama przyszłość jest niepewna. Nie zmienia to jednak faktu, że to rok szczególny, którego konsekwencje społeczne, gospodarcze czy polityczne będą olbrzymie. Epidemia pokazała, że wobec takiej tragedii jesteśmy bezsilni" – oświadczył.

Jak przekonywał burmistrz Ptak, nazwa ronda ma również oddać hołd tym, którzy walczą z wirusem, czyli pracownikom służby zdrowia, jak i również tym, którzy coś stracili. 

Zobacz także

Propozycja burmistrza wzbudziła jednak kontrowersje w mediach społecznościowych. Niektórzy uważają pomysł za niezbyt trafiony. Pod postem na jego profilu na Facebooku pojawiły się krytyczne uwagi. "Równie dobrze można było je nazwać COVID 2020. Kształtem trochę podobne" - brzmiała jedna z nich. 

RadioZET.pl/PAP/Facebook