Zamknij

80-latka oszukana metodą na szczepionkę przeciw Covid-19

03.12.2020 16:36

Przez wyłudzenie metodą „na szczepionkę przeciw Covid-19” 80-letnia mieszkanka Płocka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszustka podała się za koleżankę wnuczki, która potrzebuje oszczędności, właśnie na wspomnianą szczepionkę. Policja szuka kobiety i apeluje do seniorów, by nie nabierali się również na tak wyrafinowane wyłudzenia.

Płock, seniorka oszukana na szczepionkę na Covid-19
fot. Shutterstock

Wyłudzenie metodą „na szczepionkę przeciw Covid-19 w Płocku. Tamtejsza policja poinformowała o utracie oszczędności przez 80-latkę. 

- Wieczorem na telefon stacjonarny 80-letniej płocczanki zadzwoniła kobieta przedstawiająca się jako wnuczka seniorki. W rozmowie przekonywała, że jej rodzice, którzy chorują na COVID–19 zostali w ciężkim stanie przetransportowani do szpitala. Aby ratować ich życie, pilnie potrzebna jest szczepionka, na którą potrzebuje pieniędzy - relacjonuje Marta Lewandowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Płock: Seniorka straciła oszczędności życia. Oszukano ją "na szczepionkę przeciw Covid-19

Seniorka ślepo zawierzyła oszustce i jej słowa o znajomości z wnuczką. Nie potwierdzając informacji „przekazała kilkadziesiąt tysięcy złotych rzekomej koleżance wnuczki, która przyszła pod wskazane miejsce”. Po przekazaniu pieniędzy w umówionym miejscu w środę, 2 grudnia, kontakt z oszustką się urwał.

Zobacz także

Mundurowi zaapelowali z miejsca o przezorność, zwłaszcza osób starszych, w podobnych sytuacjach. - Nie wierzcie, lecz sprawdzajcie przekazywane telefonicznie informacje, zanim oddacie swoje oszczędności. Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem bądź synem znajomego - podkreśliła Lewandowska.

RadioZET.pl/PAP/Mazowiecka.policja.gov.pl/