Zatrzymano dyżurnego ruchu na stacji PKP. Nie dowierzali, gdy spojrzeli w alkomat

Redakcja
27.02.2019 11:54
Płock
fot. Stacja kolejowa w Płocku/Wikimedia.Commons

Policja zatrzymała nietrzeźwego dyżurnego ruchu pełniącego służbę na stacji PKP w Płocku. Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało, że 50-letni mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka płockiej policji Marta Lewandowska, we wtorek, po godz. 21. funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei zawiadomił „o trudnościach w nawiązaniu kontaktu z dyżurnym ruchu, pełniącym służbę na stacji Polskich Kolei Państwowych w Płocku”.

Płock
fot. Stacja kolejowa w Płocku/Wikimedia.Commons

– Policjanci niezwłocznie udali się na stację, gdzie zastali dyżurnego ruchu. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, wobec czego policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu – wyjaśniła Lewandowska. Jak dodała, 50-letni dyżurny ruchu został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie.

Zobacz także

Lewandowska zaznaczyła, że zgromadzone w związku ze zdarzeniem materiały zostaną przekazane do prokuratury. „Sprawa prowadzona jest w kierunku sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat” – dodała rzeczniczka płockiej policji.

RadioZET.pl/PAP/MP