Zamknij

Auto wypadło z jezdni i zatrzymało się na drzwiach galerii handlowej

15.01.2021 12:10
Galeria Wisła
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

O zdarzeniu donoszą w piątek lokalne media, m.in. "Dziennik Płocki". 28-letni kierowca auta osobowego w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą. Samochód wypadł z jezdni i - przecinając chodnik, pas zieleni oraz parking - wylądował na drzwiach wejściowych do galerii handlowej. W sieci pojawiły się liczne zdjęcia ze zdarzenia.

Wypadek miał miejsce w piątek rano w Płocku, przy ulicy Czwartaków na Podolszycach. Jak informuje lokalny portal "Dziennik Płocki", kierowca samochodu marki Audi A6 wyjeżdżał z osiedla mieszkaniowego. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa 28-letniemu kierowcy audi A3. Drugi kierujący najprawdopodobniej chciał uniknąć stłuczki, jednak w pewnej chwili stracił panowanie nad kierownicą.

Auto wypadło z jezdni i zatrzymało się na drzwiach galerii handlowej

Samochód przeciął chodnik, pas roślinności oraz parking, przeznaczony dla klientów obecnie zamkniętej Galerii Wisła. Auto zatrzymało się na drzwiach wejściowych do centrum handlowego. W sieci pojawiły się liczne fotografie z tego zdarzenia, na którym widać m.in. akcję służb ratunkowych.

Jak mówiła w rozmowie z "Dziennikiem  Płockim" Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, "na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu kierujący Audi A3 został wytrącony z toru jazdy". -  Kierowca zjechał z drogi, przejechał przez parking, ścieżkę rowerową i schody galerii Wisła, zatrzymał się na drzwiach wejściowych do budynku – przekazała policjantka. Według informacji lokalnych mediów 28-latkowi nic się nie stało.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Dziennik Płocki