Zamknij

Ksiądz zawieszony w posłudze kapłańskiej. Chodzi o "nadużycia seksualne"

19.12.2019 15:30
Ksiądz zawieszony w posłudze kapłańskiej. Chodzi o "nadużycia seksualne"
fot. Yeti studio/Shutterstock

Jak informuje płocka Gazeta Wyborcza, duchowny z parafii świętego Józefa na Cholerce został zawieszony w obowiązkach kapłańskich. Chodzi o kwestię nadużyć seksualnych, których miał się dopuścić. Kuria Diecezjalna w Płocku zamierza również skierować sprawę do prokuratury.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Skarga na wikarego wpłynęła do Kurii Diecezjalnej w Płocku 5 grudnia. Parafia św. Józefa na Cholerce zdecydowała o wydaleniu duchownego. Do momentu rozstrzygnięcia sprawy, wikary ma przebywać w odosobnieniu.

Zobacz także

Duchowny dopuścił się "nadużyć seksualnych" ?

Płocki biskup powołał specjalną komisją, która ma zająć się kwestią księdza i wyjaśnić, czy dopuścił się on nadużyć seksualnych. Niezależnie jednak od wyników pracy komisji, sprawa trafi również do prokuratury. Zapowiedziała to rzeczniczka płockiej kurii, Elżbieta Grzybowska.

Zobacz także

Jak wynika z informacji, które przekazała Portalowi Płock rzeczniczka, duchowny został „został zawieszony w obowiązkach kapłańskich”.

Zobacz także

Uprzejmie informuję, że dnia 5 grudnia br. wpłynęła do Kurii Diecezjalnej w Płocku skarga zawierająca zarzuty wobec wikariusza parafii św. Józefa w Płocku. Dotyczyły one nadużyć seksualnych. Duchowny został zawieszony w obowiązkach kapłańskich, do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy. Opuścił parafię i przebywa w miejscu odosobnienia. Na gruncie kościelnym sprawę wyjaśnia powołana przez biskupa komisja. Sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury . (…) Ponadto odsyłam do wydanych przez Episkopat „Wytycznych dotyczących wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia

- czytamy w oświadczeniu, które Elżbieta Grzybowska wysłała w odpowiedzi Portalowi Płock.

 

RadioZET.pl/plock.wyborcza.pl/Portal Płock